Zwilling J. A. Henckels

Zwilling J. A. Henckels

29.6.2017

Znáte nejslavnější německá dvojčata? Ne, nejsou to Luisa a Lotka.

Firma Zwilling J. A. Henckels proslula po celém světě svými k dokonalosti dotaženými noži, ale málokdo ví, jakou historii má za sebou…

Tradice ostrá jak břitva

Historie firmy Zwilling J. A. Henckels se začala psát v roce 1731 v solingenském nožířském cechu rukou Petera Henckelse, který své nože pojmenoval Zwilling – dvojče. V německém městě Solingen ostatně firma sídlí dodnes.

Výsledek obrázku pro zwilling j. a. henckels

Značka je však známá teprve pod jménem jeho pokračovatele, Johanna Abrahama Henckelse, který přišel na svět o čtyřicet let později.

První nože a vše, co k nim náleží, si mohli zákazníci koupit už v roce 1818 v nejstarší prodejně Zwilling J. A. Henckels v Berlíně.

 

Zrod hvězdy

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Na mezinárodním veletrhu v Londýně a v Paříži v letech 1851 – 1855 značka Zwilling J. A. Henckels zazářila a brzy o ní věděl doslova celý svět.

Mezinárodní úspěchy slaví slavné nože dodnes. V kombinaci s moderními technologiemi, jako je například Friodur, se nože a příslušenství k nim z dílny Zwilling J. A Henckels staly legendou a nechybí v kuchyni žádného kuchařského mistra.

Zwilling J. A. Henckels

Pořádně ostré nože

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci