Vypěstujte si doma Carolinu Reaper

Vypěstujte si doma Carolinu Reaper

14.7.2016

Slavná rekordmanka Carolina Reaper je proslulá svou pálivostí – dosahuje až 2, 2 milonů SHU! Chcete ji mít doma? Rádi byste si vypěstovali vlastní? Zkušení pěstitelé říkají, že je to trochu věda, my však přinášíme zjednodušený návod. Vypěstujte si doma Carolinu Reaper – královnu všech chilli papriček!

1. krok: Klíčení

Carolina Reaper potřebuje ke klíčení teplo a světlo. Ideální je proto začít se semínky na okenním parapetu, na němž budou mít nejvíce tepla a spoustu slunečního světla. Do budoucna budou papričky potřebovat vlhký substrát (nikoliv mokrý!) – proto doporučujeme k vlhčení použít rozprašovač.

Připravte si malý květináč a ujistěte se, že je spodní část perforovaná, aby mohla odtékat voda. Do odpovídající výšky jej naplňte substrátem a navlhčete jej. Rovnoměrně na substrát rozmístěte semínka a zasuňte je zhruba do poloviny, pak přes ně přehrňte půdu.

Udržujte půdu vlhkou a dopřávejte semínkům co nejvíce slunečního světla.

2. krok: Klíčící rostlina

Pokud se vše vydařilo, semínka vyklíčila. Než je přesadíte do skutečného květináče, nechte je ještě trochu povyrůst. Při přesazování dbejte na to, abyste nepoškodili kořínky. Uchopte je do jedné ruky a druhou rukou udělejte do substrátu jamku. Do ní umístěte kořínek. Přihrňte ke spodní části rostliny hlínu a jemně přitiskněte. Důkladně rostlinky zalijte. Stále myslete na to, že Carolina Reaper potřebuje mnoho světla a světla.

Této odrůdě chilli neprospívají náhlé změny teplot. Teplotní optimum pro Carolinu Reaper je mezi 15 a 26 °C. Při nižších teplotách rostlina sice nezhyne, ale chlad negativně ovlivní její růst i schopnost plodit.

Vypěstujte si doma Carolinu Reaper

3. krok: Růst

Rostlinky nyní budou stále růst. Budou proto čas od času potřebovat větší květináč a průběžné vlhčení. V této fázi však ještě není dobré je hnojit.

Vypěstujte si doma Carolinu Reaper

4. krok: Květy a plody

V okamžiku, kdy začínají květy na rostlinkách odkvétat, je vhodné Carolinu lehce přihnojit, abychom docílili větších plodů. Papričky můžete sklidit již téměř zralé. Pokud je ponecháte na okenním parapetu vystavené slunci, dozrají i na talíři.

Vypěstujte si doma Carolinu Reaper

Carolina Reaper na Chilli kuchyních

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci