Snídaně v zeleném

Snídaně v zeleném

8.6.2016

Proč čekat s požitkářstvím až na dovolenou? Vzpomínáte na ta pomalá rána u moře, kdy jste nemuseli nikam spěchat a vaše ranní káva chutnala ve stínu palem tak nějak lépe? Přáli byste si, aby takto začínal každý den? Nemusíte být na dovolené, abyste si zrána našli chvilku pro sebe a váš den začal hezky. Neodkládejte příjemné na později. Dopřávejte si romantické snídaně na balkóně či na zahradě, kdykoli vás napadne – je to jednoduché!

Máte-li na balkóně stolek, už je téměř vyhráno. Teď už jen nějaký ten nápad, co dobrého si ke snídani přichystat. Jste-li méně nároční snídaňoví strávníci, bohatě postačí čerstvé pečivo či rozpečená bagetka, máslo a dobrý džem nebo pikantní med s chilli. Působí pěkně a upraveně, servírujete-li pečivo v ošatce. Tento malý detail, zcela samozřejmý v západních domácnostech a u většiny našich čtenářů zajisté též, zcela mění a povyšuje prostou snídani na příjemné stolování. Úplně stejný efekt vyvolají hezky naaranžované ubrousky ve stojánku, z něhož vám ani při letním vánku neodlétnou.

Snídaně v zeleném

Potřebujete-li nabrat hodně energie na dlouhý a náročný den, nebo se víkendová snídaně posunula spíše do času brunche, inspirujte se našimi vydatnějšími recepty, jako je třeba pastýřova snídaně s křupavou slaninou, vejci a brambory anebo míchaná chilli vejce.

Snídaně v zeleném
Šálek s podšálkem a lžičkou CONO
Šálek na snídaňové latté

Nevíme, jak vy, ale co se nápojů týče, nás po ránu nejvíce potěší čerstvá pomerančová šťáva s dužinou a silné espresso s teplým mlékem, aby při snídani ve stínu na čerstvém vzduchu nevychladlo, než si přečteme noviny. Při opravdu bohaté snídani také nesmějí chybět cereálie a ovoce. Máte-li obavy, že tyto dobroty přilákají nezvané černožluté návštěvníky, zkuste si vyrobit domácí pasti na vosy a sršně – do malé pet láhve nalijte trochu přírodní sladké šťávy a tu zavěste v dostatečné vzdálenosti od vašeho stolu.

Mléčenka a cukřenka SENCHA
Cukřenka a mléčenka, aneb už nikdy „Kolik chceš kostek? A mlíko taky?“

Mysleli jsme také na mlsné jazýčky, které si rády pochutnají na něčem sladkém a trochu pikantním. Po ránu skvěle zahřeje smyslná káva Habanero nebo horká čokoláda s chilli. Jako sladká tečka skvěle poslouží neodolatelně hříšný pot de creme.

Snídaně v zeleném

Navnadili jsme vás? 🙂 To je dobře. Směle do toho a zpříjemněte si vstávání třeba už zítra.

Ještě pár tipů, aby vaše požitkářská snídaně byla dokonalá

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci