Paprička jalapeno: Královna Mexika

Paprička jalapeno: Královna Mexika

10.3.2016

Seznamte se s královnou mexických chilli papriček!

Papričky jalapeno jsou jednou z nejčastěji pěstovaných odrůd v Mexiku a patří mezi nejoblíbenější ve Spojených státech. Můžete se s nimi setkat také v uzené a sušené podobě pod názvem „chipotle„. Použití těchto papriček se datuje až do časů Aztéků.

Název „jalapeno“ je odvozen ze jména Jalapa – hlavního města státu Veracruz v Mexiku. Při cestování se však můžete setkat i s názvy cuaresmeños, huachinangos, nebo chiles gordos.

Paprička jalapeno: Královna Mexika

Zralé papričky dorůstají 5 – 9 cm a září sytě červenou barvou. Tyto rudé lusky však slouží především k výrobě chipotles, čerstvé jalapenos se nejčastěji prodávají zelené. Pokud máte v oblibě spíš mírně pikantní koření, potěší vás pálivost tohoto chilli – pohybuje se totiž pouze mezi 3500 a 8000 SHU a zpravidla klesá s tím, jak paprička dozrává.

Paprička jalapeno: Královna Mexika

Existuje nekonečné množství způsobů, jak jalapenos využít. Papričky jalapenos jsou zkrátka v kuchyni vděčnou surovinou. Čerstvé papričky snesou zmrazení, naložení do láku či do oleje. Také je můžete využít při přípravě domácí chilli limonády, naplnit sýrem a zapéct dokřupava v plátku slaniny, nebo připravit lahodnou omáčku Guacamole! Mleté koření naopak skvěle poslouží jako ostrá tečka při dochucení pokrmů či vás zahřeje v domácí mexické horké čokoládě.

Paprička jalapeno: Královna Mexika

Vaše jalapenos na chillikuchyne.cz:

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci