Co byste měli vědět předtím, než ochutnáte nejpálivější chilli papričku

Co byste měli vědět předtím, než ochutnáte nejpálivější chilli papričku

15.11.2015

Trinidad Moruga Scorpion, Carolina Reaper a řada dalších – jistě je také znáte. Co je však důležité vědět, než ochutnáte některý z těchto skvostů mezi chilli papričkami?

Chilli, potažmo kapsaicin, má schopnosti podobné, jako skutečný pepřový sprej. Jistě budete souhlasit, že případnému útočníkovi by trocha pepřového spreje slušela, vy však raději zůstanete v bezpečí.

Připravili jsme pro vás čtyři tipy pro chillimilovníky:

1. Chilli a oči

Ač to zní legračně, k takové nehodě může skutečně dojít snadno. Co dělat, když už se pálivá látka do očí dostane? Ihned začněte oko vyplachovat proudem studené vody, směrem od vnitřího koutku oka ven. Případně navštivte lékaře.

2. Příliš mnoho chilli

Když už se přihodí, že vás některá chilli paprička překvapí intenzitou své chuti, máme pro vás tajný tip: Kapsaicin je látka rozpustná v tuku, a proto lépe, než zapíjet chilli papričku pivem či vodou, dopřejte si trošku něčeho mastného.

3. Děti a chilli

Samozřejmě, takto pálivé chilli papričky do dětských rukou ani úst nepatří. Osobní zkušenost autorky však praví, že chilli papričky nepatří do rukou zejména zvídavějším ratolestem. Anebo najděte nejbližší evakuační východ pro případ, že by váš potomek zkoušel, co se stane s chilli papričkami na rozpálených kamnech.

4. Nedostatek chilli

Navštivte sekci „Chilli“ na CHILLI kuchyně. cz 🙂

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci