Naučte se to pravé chili con carne – recept zdarma

Naučte se to pravé chili con carne – recept zdarma

9.11.2015
4 porce - 289,-
30 - 60 min Příprava

Ingredience receptu

Chili con carne (chili s jedním písmenem „l“ , na rozdíl od chilli papriček) je dušené pikantní jídlo, jehož základem je maso (obvykle hovězí či jehněčí) a chilli papričky. Chili con carne také často obsahuje fazole, cibuli, rajčata nebo dokonce pivo či čokoládu a mnoho dalších přísad dle místních zvyklostí a pěstovaných plodin. Pestrost možných kombinací dává každému kuchaři možnost vyjádřit svoje chuťové preference. Název pokrmu znamená španělsky „chilli s masem“. Chili con carne je oficiálním jídlem Texasu.

Postup a příprava receptu zdarma:

1) Fazole dáme den předem namočit do vody. Rajčata zalijeme horkou vodou, spaříme, aby šly dobře oloupat, zbavíme je slupky a vyndáme dužinu, ze které připravíme vývar.

2) Cibuli nakrájíme na jemné kostičky, česnek na plátky.

3) Na pánvi rozehřejeme olej, nasypeme cibuli a osmažíme dozlatova. Přidáme mleté hovězí maso a česnek. Maso zprudka restujeme. Až se maso rozpadne na drobné kousky, přidáme připravené fazole se slupkami rajčat, krátce osmahneme a zalijeme vývarem z dužiny rajčat. Pánev zakryjeme poklicí a za občasného míchání na mírném plameni dusíme, dokud fazole nezměknou.

4) Mezitím na jemno nakrájíme chilli papričky. Až fazole dostatečně změknou, přidáme chilli papričku a krátce podusíme. Můžeme přidat kukuřičnou mouku rozmíchanou ve vodě pro zahuštění, nebo naopak podlít vodou pro zředění, abychom dosáhli optimální konzistence.

5) Chili con carne podáváme s chlebem, bílým pečivem nebo rýží, případně s dalšími přílohami dle Vaší fantazie.

Představili jsme si jednoho z řady receptů, které vás inspirují k novým zážitkům v kuchyni. Už cítíte jak vám chilli con carne voní na vašem stole a jdete se pustit do vaření?

S čím jsme dnes vařili

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci