Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

13.12.2015

Příběh o tom, jak se vyplatí plnit si své sny. Příběh o tom, že i osud to s námi může myslet dobře.

Znáte muže jménem Magnus Nilsson? Narodil se roku 1983 ve Švédsku. Ačkoli se již od útlého věku pohyboval v kuchyni, jeho největším přáním bylo stát se biologem a studovat mořské ekosystémy. Jak už to však bývá, ne vše, co si přejeme, se splní.

Namísto studia přírodních věd jej osud zavál na školu gastronomie nedaleko jeho bydliště. Talentovaný mladík se pak vydal do Paříže, kde nějakou dobu setrval v restauraci L’Arpège oceněné michelinskou hvězdou a učil se pod vedením nejlepších kuchařů. Narazil však se svými jazykovými schopnostmi. Porozumět zadání nadřízených ve francouzštině nebylo snadné a proto po další změně zaměstnání Magnus zvolil jiný směr – začal se věnovat vínům a vrátil se, značně zklamaný, do své rodné země.

Opět se však ukázalo, že je-li je člověk určen pro nějaký směr, má nějaké poslání, osud jej nenechá jít jinou cestou. A tak Magnus Nilsson otevírá svou první restauraci. Najít ve Švédsku vhodného kuchaře a správné suroviny, které znal z Francie, ale nebylo snadné. Opět proto sáhl po zástěře a vrhl se do vaření sám. Díky těmto šťastným náhodám vznikla malá, avšak velmi oblíbená restaurace jménem Fäviken.

Milovníci lokálních surovin by nešli jinam. Díky sezonalitě švédského klimatu je nabídka podniku vždy pestrá, nápaditost majitele zase dodává jídelníčku originalitu. Magnus Nilsson svou prací dosáhl výjimečného ocenění – jeho restaurace se zařadila na žebříčku padesáti nejlepších podniků světa. Magnus Nilsson je důkazem, že je někdy dobře, když se věci nevyvíjejí přesně podle plánu.

Zajímá vás, jaké dobroty ochutnáte v restauraci Fäviken? Můžete se těšit na recept na Taco quiche s chilli banánem, který se již brzy objeví na CHILLIkuchyně.cz.

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci