Jak si vychutnat nápoje i v tropických vedrech

Jak si vychutnat nápoje i v tropických vedrech

23.6.2017

Také na vás dolehla letní horka?

Při psaní článků pro náš blog na Chillikuchyne.cz jsme se jednoho dne, kdy teploty vystoupaly nad 35 °C, málem roztekli. Stejně, jako zmrzlina v ice coffee to go z blízké kavárny. Také už se potřebujete zchladit?

Karafy s chlazením

Nejelegantnější způsob, jak udržet nápoje chladné i za parných dní, představují karafy s chladičem z nerezové oceli. Nemusíte tak mít připravený led, který navíc nápoje ředí a rychle se roztéká. Nerezová ocel udrží limonádu i vodu v přijatelné teplotě po dostatečně dlouhou dobu.

Jak si vychutnat nápoje i v tropických vedrech

Dáte si ledovou kávu nebo frappé?

I v tropickém období člověk (tedy alespoň my) potřebuje svoji pravidelnou dávku kofeinu. 🙂

Pokud ale stejně jako my nemáte chuť si zahřívat tělo horkou kávou, jistě sáhnete po její chladivé formě – ice coffee nebo frappé. Stejně dobře chutná i vychlazená překapávaná káva, která dle moudrosti babiček navíc přispívá ke kráse. Jak ji udržet v osvěžující teplotě?

Ideálními pomocníky jsou termosklenice s dvojitým sklem, které skvěle izolují. Stejně, jako udrží vaši kávu dlouho horkou, ji také nenechají zteplat.

Jak si vychutnat nápoje i v tropických vedrech

Už žádný led

Chystáte se na dovolenou? Ať už ji budete trávit v Itálii nebo v Egyptě, přibalte s sebou také chladící kameny do nápojů. Jak radí každý cestovatelský průvodce, v jižních státech není radno pít nápoje s ledem, chcete-li se vyhnout známé „faraonově pomstě“. Voda pro výrobu ledových kostek je totiž zpravidla ta kohoutková, která obsahuje (v tom lepším případě) bakterie, na které naše tělo není připraveno. Granitové kostky stačí nachladit například v hotelovém minibaru a použít jako hygienickou variantu místního ledu.

Chladící kameny také skvěle poslouží namísto ledu do drinků, jako je whiskey. Už vám nikdo nebude vyčítat, že tento skvělý mok ředíte ledem a vy si ho budete moci vychutnat chladný tak, jak jej máte rádi.

Jak si vychutnat nápoje i v tropických vedrech

I víno lze chladit stylově

Jestliže si rádi vychutnáte svou sklenku bílého anebo připravujete oslavu se sektem, nenechte si pokazit večer zteplalým nápojem. Pro dokonale vychlazenou láhev jsme pro vás připravili chladič na víno od nizozemských designérů. Řekněte sami, není dokonalý?

Jak si vychutnat nápoje i v tropických vedrech

Ledově vychlazené nápoje pro vás

Karafa TEA-JAY na výrobu domácího ledového čaje s dárkem

Blomus

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci