Gordon Ramsay

Gordon Ramsay

9.11.2015

Kdo by neznal Ramsaye

Asi znáte jméno Gordon Ramsay – je to spolu s Jamiem Olivierem pravděpodobně nejslavnější britský šéfkuchař. Proslavil se nejen svým kuchařským uměním, ale i moderováním televizních show, kde proslul nevybíravým vyjadřováním a drsným přístupem k podřízeným. Jak asi tušíte, i koncept show „Ano, šéfe“ Zdeňka Pohlreicha vychází právě z tvorby Gordona Ramsaye.

Zástěra místo kopaček

Gordon se narodil v roce 1966 a už v 16 letech kvůli otci odešel z domova. Z rodného Skotska se přestěhoval do Anglie. Ačkoli jako kluk toužil po dráze profesionálního fotbalisty, zranění kolene rozhodlo za něj. Gordon místo kopaček natáhl zástěru a začal studovat hotelový management. Tím odstartoval kariéru, která ho vynesla na pozici světoznámého šéfkuchaře.

V roce 1993 se stal majitelem a šéfkuchařem restaurace Aubergine, které během tří let získala dvě michelinské hvězdy a už pět let poté si Gordon otevřel svoji první vlastní restauraci v londýnské Chelsea. Ta si prozměnu vysloužila hvězdy tři. A pokud si myslíte, že Česko a Gordon Ramsay nemají nic společného, překvapí vás, že v pražském hotelu Hilton byla otevřena restaurace Maze by Gordon Ramsay. Ani pokud jste právě na cestách, nezoufejte. Dnes si už můžete dopřát gastronomický orgasmus v Gordonových restauracích také v Dubaji, New Yorku, ale například i Hong Kongug.

Master Chef

V roce 2010 se Gordon Ramsay, v té době již velká televizní hvězda, stal producentem a porotcem ve slavné soutěži amatérských kuchařů MasterChef. Ramsay se ale v televizi proslavil především reality show Kitchen Nightmares a Hell´s Kitchen. Se slovíčkem „fuck“ v téměř každé větě a a s nekompromisním přístupem k personálu upadajících podniků se stal miláčkem diváků.

Dámy, které upadají při pohledu na muže zdatného v kuchyni do sladkých mdlob, musíme upozornit, že je Gordon již 19 let ženatý a má čtyři děti. Kromě vaření se proslavil také různými skandály od nevěry přes výtržnictví a řízení v opilosti, které dokreslují jeho image jako “protipólu” slušňáka Jamieho Oliviera.

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci