Fantastické steaky… a kde je najít

Fantastické steaky… a kde je najít

21.12.2016

Každý již někdy v životě steak připravoval. Víte ale, jak na přípravu toho opravdu nejšťavnatějšího, nejdokonalejšího steaku?

Ať už preferujete spíše jemný filetový steak, libový sirloin nebo šťavnatý pupek, měli byste kromě výběru masa věnovat důkladnou péči jeho přípravě. O tom, jakou výslednou podobu bude vaše dílo mít, rozhodují doslova minuty.

Pánví to začíná

Pokud se rozhodnete pro přípravu steaku na pánvi (ačkoli ani letní grilovačka není k zahození), měli byste sáhnout po masivní pánvi se silným dnem a nepřilnavým povrchem. Volte takovou velikost, která dovolí steaku rozprostřít se v celé své kráse.

Nenaolejuje-li mě Julie…

Zapomeňte pro tentokrát na všechny poučky o tom, že čím méně tuku, tím lépe. Mrzí nás, pokud vás nyní obereme o některé iluze – ve skutečnosti se příliš nízká vrstva oleje velmi rychle přepálí a představuje mnohem větší riziko, než rozumné množství tuku.

Pro přípravu steaku je nejlepší volbou olej, a sice řepkový. Má jemné aroma a je vysoce tepelně stabilní. Další zásada říká, že maso do pánve vkládáme až tehdy, kdy je olej dostatečně rozehřátý.

To nejlepší na konec

Důležité je si uvědomit, že předčasné osolení masa způsobí jistou ztrátu šťávy. Maso proto může být příliš suché a už jej nic nezachrání. Šéfkuchaři doporučují steak okořenit až těsně předtím, než jej vložíte do pánve s rozpáleným olejem a sůl a koření do každého plátku lehce vtlačit prsty.

Čím si svůj steak dochutíte, je zcela věcí chutě a fantazie. Jsme toho názoru, že neexistuje jediný „skutečný steak“. Milovníci paleodiet vás budou přesvědčovat, že posypat si hovězí steak solí a pepřem je takřka hřích, další nedají dopustit na chutné marinády, případně med a hořčici. Jde-li o tence nakrájené plátky například pupku, nám se výtečně osvědčilo podávat maso s touto barbecue omáčkou, do které výrobci přidali kapku bourbonu. Zkrátka, není nad to, když můžete experimentovat. A s čím máte steak nejraději vy?

Fantastické steaky… a kde je najít

S čím jsme dnes vařili

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci