Čokoládovo-čokoládový dort s chilli karamelem

Čokoládovo-čokoládový dort s chilli karamelem

27.10.2016
8 - 10 porce - 200
120 + chladnutí 120 min Příprava

Ingredience receptu

Cukr Cukr
300 g + 200 g na karamel
Mouka Mouka
hladká; 190 g
Chilli paprička Chilli paprička
2 ks; zbavené stopky a semínek
Smetana Smetana
33%; 200 ml
Voda Voda
4 lžíce
Chilli vločky Chilli vločky
1/2 lžičky

Už máte vymyšlený zlatý hřeb vašeho halloweenského večera?

Přemýšlíte, jaký dort upéct vašemu chilli milovníkovi? Pro nás je jasnou volbou čokoládovo-čokoládový dort s chilli karamelem. Smetana, chilli a spooousta čokolády. Ano… ani my jsme nevěřili, že gastronomický orgasmus je realita.

😀

Postup:

Ve vodní lázni rozpusťte 300 g tmavé čokolády.

Vyšlehejte máslo s cukrem do pěny.  Vmíchejte vejce a vychlazenou rozpuštěnou čokoládu. Poté pomalu vmíchejte mouku a prášek do pečiva. Pak přisypte najemno nasekanou chilli papričku.

Pečte korpus v dortové formě po 1 hodinu 30 – 45 minut. Pak jej vyjměte a nechte 10 minut ve formě, pak můžete základ dortu z formy vyjmout a ponechat chladnout na mřížce.

Připravte chilli karamel. Vyložte pekáč nebo plech pečícím papírem a ten lehce pokapejte olejem. Na polovinu vyskládejte čerstvé chilli papričky nakrájené na tenké proužky, na druhou nasypte chilli vločky. Na pánev nasypte cukr a přilijte vodu. Nechte rozpustit na mírném plameni. A občas lehce promíchněte. Nejprve přelijte světle zlatavý karamel přes část připraveného chilli na pečícím papíru. Nelamte si hlavu se vzniklými tvary a popusťte uzdu kreativitě. Poté vraťte zbytek karamelu nad plamen a nechte jej lehce ztmavnout. Přelijte přes zbývající část papriček na pečícím papíru.

Vychlazený korpus rozkrojte napůl a dejte se do výroby hebké čokoládové ganache. Rozpusťte dalších 200 g tmavé čokolády ve vodní lázni a nechte  ji lehce vychladnout. Pak do ní vmíchejte smetanu. Částí polevy promažte korpus, pak poloviny opět spojte a položte je tak, aby spodní – rovnější strana byla nahoře. Pak pomažte polevou také povrch dortu. Nechte zhruba dvě hodiny ztuhnout v lednici.

A jdeme zdobit. Rozlámejte karamel na velké kusy a zapíchejte je do horní části dortu dle vlastní fantazie. Zbylé kousky karamelu můžete rozdrtit a posypat jimi okraje.

Pro fantastický chilli dort

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci