Carolina Reaper

Carolina Reaper

15.3.2016

Krásná, vábivá. Vhání slzy do očí a ten, kdo ji ochutnal, už na ni nikdy nezapomene. I taková je nejpálivější chilli paprička Carolina Reaper.

Tato jasně červená odrůda Capsicum chinense se může pyšnit hodnotami mezi 1 500 000 a 2 200 000 SHU – to je až stokrát více, než například paprička jalapeno. Původním názvem křížence papričky Pakistani Naga a Habanero Red bylo HP22B. Toto nepříliš sympatické označení pro ni vybral její stvořitel Ed Currie, majitel společnosti PuckerButt Pepper v Jižní Karolíně. Carolina Reaper byla v roce 2012 zapsána do Guinessovy knihy rekordů, čímž předčila svou předchůdkyni Trinidad Moruga Scorpion.

Je dost pravděpodobné, že bude brzy vyšlechtěna nová odrůda, která Carolinu v pálivosti porazí. My už se potíme teď. A co vy? Troufli byste si na papričku, která bude pálivější než 2 200 000 SHU?

Zajímá vás, k čemu lze použít tuto ďábelskou pochoutku? Jak si vypěstovat rostlinu, která dorůstá až 1, 2 metru? Čtěte dál a vyzkoušejte některý z rafinovaných chilli receptů na chillikuchyne.cz.

 

Carolina Reaper na Chilli kuchyních exkluzivně pro vás

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci