Cappuccino, na které nezapomene

Cappuccino, na které nezapomene

20.1.2017
2 porce - 80
20 min Příprava

Ingredience receptu

Očekáváte návštěvu? Je váš partner milovníkem dobré kávy, ale nebojí se experimentů? Až se vrátíte zkřehlí z procházky v arktických mrazech, připravte mu cappuccino, na které nezapomene. Je to snadné.

Jak na to?

První krok:

Našlehejte mléko. Aby byl výsledek co nejlepší, mělo by být mléko skvěle vychlazené z lednice. Doporučujeme použít plnotučné. Pozor na přešlehání! Přešlehané mléko už nepoužívejte a začněte raději odznovu. Pěna by měla být tak pevná, jako dobře našlehaný bílek.

Druhý krok:

Termosklenice na cappuccino z vnitřní strany ozdobte čokoládovým sirupem. Nezáleží na konkrétních tvarech, v okamžiku, kdy do nich nalijete kávu, se obrazce slijí do abstraktního díla. 🙂

Cappuccino, na které nezapomene

Třetí krok:

Připravte pořádně silné espresso. Nemáte-li kávovar, nevadí. Kávu můžete připravit také v mocca konvičce. Do připravené kávy přilijte trochu nevyšlehaného mléka, které se oddělilo pod mléčnou pěnou, čímž espresso získá zhruba odstín tmavého karamelu. Espresso s mlékem opatrně vlijte do připravených termosklenic a ponechejte dostatek místa na mléčnou pěnu.

Čtvrtý krok:

Mléčnou pěnu lehce promíchejte lžící. Správně připravené cappuccino má vysokou mléčnou čepici, jejíž okraje jsou rovnoměrně zbarvené silnou kávou. Pěnu proto lijte do středu. Nakonec navrstvěte nejhustší mléčnou pěnu pomocí lžíce do pěkné čepice.

Pátý krok:

Blížíme se do cíle! Cappuccino ozdobte (italové, kávoví konzervativci a jim podobní odpustí) směsí kakaa či skořice a kayenského pepře, nejlépe pomocí šablony. Podávejte s úsměvem a s kouskem chilličokolády.

Cappuccino, na které nezapomene

Pro vaše perfektní cappuccino

Kontakty

Kontakty

09:00 - 15:00 725 888 999
obchod@chillikuchyne.cz

Newsletter

  • U nás je doprava od 2 500,- Kč bez poplatku
  • Skladové zboží odesíláme do 5 pracovních dnů. Všechno zboží je vždy skladem v určitém počtu
  • Před odesláním kontrolujeme zboží, že je v pořádku, jsme rodinný e-shop
  • Garance vrácení peněz do 5 dnů

Jen tak pro inspiraci